هرآیینه پیروزی و نصرت خدا نزدیک است – کتاب

نام کتاب: ألا إنّ نصر الله قریب

مؤلف: شیخ سليمان بن ناصر العلوان (حفظه الله)
مترجم: حسین عزیزی

از متن کتاب: … بسیاری از ملتهای اسلامی در بسیاری از کشورها و شهرهای مختلف، در انبوهی از افکار و تصورات غلط و موجی از فساد اخلاقی و هتک حرمتها و پایمال کردن حقوق و اموال و داراییها و تشویش افکار و سستی و ضعف در ابتکار و پیشه، زندگی را به سر میبرند. زیادتها و انحرافاتی بیحد و حساب در عقیده و منهج و شوؤن زندگی سیاسی و اقتصادی آنها به وجود آمده است و این در حالی است که فراخوانهای ملی و افکار لائیکی و جریانهای کفری و شعارهای صوفیانه و شرکی در جرگهی پخش و انتشار است و این فساد در میان آنها بیش از پیش وخیمتر شده است. بسیاری از افراد منتسب به این امت، شیفته و دلباختهی چیزی هستند که جز ضرر و خسارت، نفعی برای آنها در بر ندارد، و غافلند از آن چیزی که به خاطرش خلق شدهاند و غافلند از مأموریت و رسالتی که در زندگی دارند.

از این رو برای ریشه کن کردن این انحرافات و از بین بردن این معبودهای دروغین که غیر از پروردگار یکتا پرستش می شوند و تغییر اوضاع جاهلی مسلط در تمام مکانها و همچنین برای فروکوفتن الگوهای مخالف شریعت و نابود کردن سازمانهای دور افتاده از شرع و قانون خداوند متعال، چارهای نیست جز بازگشت به سوی آیین اسلام با همان بینش و تصور ثابتش و آن تسلیم شدن در برابر خداوند متعال با تمسک به توحید و فرمانبرداری از او با انجام طاعات و اوامر و بیزاری جستن از شرک و اهل شرک و تحکیم شرع خداوند متعال در زمین و اخلاص عمل برای آن ذات پاک است.

و شرایط موجود که بر شرک و کفر و قانون گذاری جاهلانه و اشغالسازی سرزمینها و هتک حرمت کردن و محدود سازی اندیشههای ناب و شریف استوار است دوام نخواهد یافت هرچند که دارای راههای هموار و اقتداری قوی و پیشینهی بلند مدت بر روی زمین باشد و این حقیقتی است که باید بدان ایمان داشت و واجب است تمام نیرو و توان را برای محقق کردن آن صرف کرد.

و امـا شـرط آن، این است که شعـائر اسـلام را در خود عملـی سـازیم و تن و قلبهایمان را با دستورات آن به حرکت درآوریم و همچنین صادقانه و با یقین تمام، فقط برای خداوند عزوجل کار کنیم.

خداوند عزوجل میفرماید: «‏وَكَانَ حَقّاً عَلَيْنَا نَصْرُ الْمُؤْمِنِينَ» روم 47
«و همواره ياری مؤمنان بر ما واجب بوده است.»

 کتاب اینجا کلیک کنید PDF برای دریافت نسخه

 کتاب اینجا کلیک کنید MS Word برای دریافت نسخه

Advertisements

Tagged: ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: