بیا تا از گمراهی های بیابان بیرون رویم! کتاب

نام کتاب: بیا تا از گمراهی های بیابان بیرون رویم!
ترجمه كتاب: هلمّ نخرج من ظلمات التیه!

مؤلف: شیخ محمد قطب (حفظه الله)
مترجم: سامان میرتوکلی

از متن کتاب: بیا تا از بیابان سرگردانی بیرون رویم .. این ندایی است برای همه کسانی‌که «لا اله ‌الا الله محمد رسول الله» را بر زبان می‌رانند. بدون شک این کلمهی بزرگ بود که امت اسلام را به عالم هستی آورد، و آن را به مقام سروری همهی امت‌های زمین و تمامی ملل تاریخ رساند:
«كُنتُمْ خَيْرَ أُمَّةٍ أُخْرِجَتْ لِلنَّاسِ تَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَتَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنكَرِ وَتُؤْمِنُونَ بِاللّهِ وَلَوْ آمَنَ أَهْلُ الْكِتَابِ لَكَانَ خَيْراً لَّهُم مِّنْهُمُ الْمُؤْمِنُونَ وَأَكْثَرُهُمُ الْفَاسِقُونَ» آل‌عمران 110
«شما (ای پیروان محمّد) بهترین امّتی هستید كه به سود انسانها آفریده شده‌اید (مادام كه) امر به معروف و نهی از منكر مینمائید و به خدا ایمان دارید. و اگر اهل كتاب (مِثل شما به چنین برنامه و آئین درخشانی) ایمان بیاورند، برای ایشان بهتر است (از باور و آئینی كه برآنند. ولی تنها عدّه كمی) از آنان با ایمانند و بیشتر ایشان فاسق (و خارج از حدود ایمان و وظائف آن) هستند.»

امروز امت اسلام در بیابانی به سر می‌برد که برخلاف بیابان بنی اسرائیل، نمود عینی ندارد بلکه بیابانی معنوی است در افکار، احساسات، اعتقادات و رفتارها .. این مصیبت زمانی از طرف خداوند متعال بر این امت نازل شد که از حمل رسالت الهی که بر عهدهی وی گذاشته شده بود سر باز زد، رسالتی که مقبولیت و خیر این امت در آن نهاده شده است و وظیفه و ماموریت این امت تلقی میشود.

اما سرانجام بیداری فرا رسید و پیشگامان امت از بیابان خارج شدند تا از منبع حقیقی قدرت و هدایت، راه نجات کسب کنند. ولی بیداری این امت هنوز در اول راه است و راهِ دور و دراز، و مأموریت‌های دشواری در پیش دارد که برای رسیدن به اهداف خود باید آنها را پشت سر بگذارد و هنوز هم دسته‌های بزرگی از این امت در گمراهیهای بیابان به راه خود ادامه میدهند.

این کتاب را نوشته‌ام تا در کمال اختصار چگونگی ورود امت را به بیابان و وسعت آنرا که همهی زندگی روانی، فکری، اخلاقی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی را دربرگرفته است بیان کنم. سپس به نقشی که دعوت و بیداری با وجود همه نقاط ضعف و لغزش‌ها، ایفا کرده است پرداخته‌ام و چشم انداز فردایی که در آن، زحمت‌ها به‌بار می‌نشیند و امت به کلی از تاریکی‌های بیابان می‌رهد و بار دیگر به اقتدار و شوکت دست می‌یابد، ترسیم کرده‌ام ..

 کتاب اینجا کلیک کنید PDF برای دریافت نسخه

 کتاب اینجا کلیک کنید MS Word برای دریافت نسخه

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: